KRAJEŃSKI OŚRODEK KULTURY

Zmagania mieszkańców krajeńskich wsi nadal trwają. Tym razem drużyny zmagały się w Podróżnej, gdzie między konkurencjami na scenie wystąpił Zespół Ludowy Dzwon oraz Kapela Mysomtacy.

Uczestnicy wykazali się swoimi umiejętnościami w slalomie z mini piłką oraz w pozycji raka, rzutem woreczkiem do wiadra oraz w drużynowym biegu „skoczków”.
Po dwóch Turniejach na pierwszym miejscu jest Sołectwo wsi  Czajcze-Leśnik (25pkt.), tuż za nimi Podróżna (21pkt.), Wąsoszki (19pkt.), Pogórze (17pkt.), Dolnik (16pkt.), Skórka (12pkt.) i jako ostatnia Paruszka (7pkt.).

Na zakończenie mieszkańcy wsi Podróżna mogli pobawić się na zabawie wiejskiej, która trwała do godziny nocnych.
.....

Kolejna fotorelacja z Pikniku Rodzinnego, który odbył się 12 lipca w Podróżnej.Projket współfinansopwany przez Urząd Gminy i Miasta Krajenka.
.....

W sobotnie popołudnie dzieci i dorośli spotkali się na Piknku Rodzinnym zorganizowanym w Paruszce. Na ten dzień zostały zroganizowane konkursy i zabawy dla dzieci. Dzieci mogły spróbować swoich umiejętności skacząc na piłkach, strzelać z łuku, biec z balonem w kolanach, rzucać piłką do hula holp, pośpiewać na scenie i wiele innych. Każde dziecko, które brało udział w zabawach otrzymało upominki w postaci zabawek, przyborów plastycznych itp.


Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy i Miasta Krajenka.
.....

Pierwsze spotkanie z okazji II Turnieju o Topór Danaborskiego odbyło się w Paruszce 5go lipca 2014r.
Do Turnieju przystąpiło 7 drużyn z Gminy i Miasta Krajenka. Rywalizowały ze sobą drużyny z Czajcze-Leśnik, Pogórza, Paruszki, Dolnika, Skórki, Wąsoszek oraz Podróżnej. Każda drużyna liczy 4 osobowy skład. W każdej z miejscowości, w których odbędzie się Turniej drużyny będą musiały przystąpić do czterech zadań sportowych. W Paruszce drużyny brały udział w konkurencjach takich jak: ubieranie koszulki na czas, bieg z balonem, rzut piłeczką oraz musiały przejść tor przeszkód. Każda drużyna starała się jak najlepiej wykonać poszczególne zadania lecz przede wszystkim liczyła się dobra zabawa. Po pierwszych zmaganiach punktacja wygląda następująco:
* Czajcze-Leśnik 13pkt.
* Paruszka 2pkt.
* Podróżna 11pkt.
* Skórka 10pkt.
* Wąsoszki 8pkt.
* Dolnik 13pkt.
* Pogórze 12pkt.

Kiedy zakończył się Turniej, na scenę wszedł zespół CALVADOS, przy którym mieszkańcy wsi Paruszka bawili się do końca imprezy.

Kolejne zmagania krajeńskich wsi odbędą się w Podróżnej, Skórce oraz Augustowie. Finał Turnieju odbędzie się 6 września na Dożynkach Gminnych w Śmiardowie Krajeńskim.


Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie na naszym Facebooku.
.....

Tegoroczny Przegląd odbył się 29 czerwca 201r. na Rynku w Krajence.
W X Przeglądzie Orkiestr Dętych wzięło udział 7 Orkiestr. Mieszkańcy Krajenki mogli usłyszeć:
- Orkiestrę Dętą OSP z Murowanej Gośliny
- Orkiestrę Dęta OSP z Krajenki
- Szamocińską Orkiestrę Dętą
- Orkiestrę Dętą OSP przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Koronowie
- Orkiestrę Dętą Gminy Zławieś Wielka
- Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Lipki i Zakrzewa
- oraz Orkiestrę Dętą OSP ze Złotowa

Orkiestry oceniała komisja w składzie: dr Andrzej Wyderek-przewodniczący komisji, prof. Mariusz Kończal oraz Pani Barbara Gugała - sekretarz komisji konkursowej.
Komisja po dokonaniu analiz arkuszy ocen poszczególnych orkiestr i po uwzględnieniu własnych ocen przyznała następujące miejsca oraz wyróżnienia:
I miejsce - Orkiestra Dęta OSP w Murowanej Goślinnie
II miejsce - Orkiestra Dęta OSP przy MGOK w Koronowie
III miejsce - Orkiestra Dęta OSP w Złotowie

Wyróżnienia:
1) za najlepsze wykonanie utworu polskiego - Orkiestra Dęta OSP w Złotowie
2) za najlepsze wykonanie utworu tradycyjnego - Orkiestra Dęta OSP w Murowanej Goślinie
3) za najbardziej widowiskowy przemarsz - Orkiestra Dęta OSP w Krajence z zespołami tanecznymi "Oleńki"
4) za najlepszy wizerunek orkiestry - Orkiestra Dęta OSP przy MGOK w Koronowie

Podczas obrad jury wystąpili uczestnicy zajęć artystycznych z KOK, prowadzone przez instruktor - Aleksandrę Nowak.

Organizatorzy: Ochotnicza Straż Pożarna w Krajence, KOK
Sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Złotowie, ZOW ZOSP RP w Poznaniu

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pages/Kraje%C5%84ski-O%C5%9Brodek-Kultury/246687522067945?ref=hl
.....

Powitanie Lata w Dolniku odbyło się 28 czerwca 2014r. Imprezę rozpoczęły
konkursy i zabawy dla dzieci i rodziców. Dzieci uczestniczące w konkursach
mogły wygrać nagrody, które ufundowało Sołectwo Dolnik. Dzieci mogły
postrzelać z łuku, przeciągać linę, skakać na piłkach oraz  wziąc udział w wielu innych
konkursach sprawnościowych. Kiedy dobiegł koniec konkursów i zabaw
rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem AS.Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.669059246497435.1073741897.246687522067945&type=1
.....

Fotorelacja.
Pożegnanie 6-latków z Publicznego Przedszkola w Krajence - 26.06.2014r.
.....

Jak co roku słowiańskie święto związane z letnim przeslileniem słońca obchodzilismy we wsi Głubczyn 21 czerwca.
Pomimo deszczu mieszkańcy wsi Głubczyn zdecydowali aby impreza się odbyła. Wszyscy bawili się do póżnych godzinach nocnych z zespołem As a przed północą dziewczęta puszczały wianki z zapalonymi świecami.
Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.664928316910528.1073741894.246687522067945&type=3
.....

Festiwal Krajenka to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. W tym roku odbył się 6-7 czerwca. Pierwszego dnia publiczność bawiła się przy Zespole Skaner, którego liderem jest Robert Sasinowski – jeden z założycieli zespołu Boys. Zaśpiewał on swoje największe przeboje takie jak: "Moja wolność", "American Boy", "Lato w Kołobrzegu”, „Wracaj do mego świata" i wiele innych. Jednak zanim Skaner wyszedł na scenę mogliśmy obejrzeć zespoły taneczne Krajeńskiego Ośrodka Kultury, które występowały dopiero po raz drugi przed większą publicznością. Na scenie zobaczyliśmy zespół „Małe Oleńki” oraz zespół „Hip-Hop”. Kiedy na dużej scenie program dobiegł końca publiczność przeniosła się na drugi plac, aby bawić się pod gołym niebem przy muzyce puszczanej przez DJ Zizi oraz DJ Kopinas.
Drugi dzień Festiwalu rozpoczął się o godzinie 20.00 a jako pierwsi wystąpili Laureaci Festiwalu Piosenki „Pomocna Dłoń”. Kiedy już wysłuchaliśmy wszystkich laureatów na scenę wszedł Dyrektor KOK i zapowiedział Zespół Whisky River Rock & Roll Band na czele z Siostrami Hybiak. Dziewczyny nie zawiodły publiczności i zaśpiewały największe hity, po czym otrzymały ogromne brawa. Jak same napisały na swoim profilu społecznościowym: „Krajeński Ośrodek Kultury jesteśmy Wami zachwycone...najpierw cudowna próba, potem wspaniały koncert, piękna pogoda i najlepsza publiczność...dziękujemy za wszystko! I za piękne zdjęcia też !!! I za koncert Strachy Na Lachy, niezapomniana sobota...z Whisky River Rock'n'roll Ban”.
O godz. 21.30 na scenie zobaczyliśmy zespół STRACHY NA LACHY, na który przyjechały tłumu, za co bardzo dziękujemy. Strachy zaśpiewały również swoje największe przeboje, przy których publiczność świetnie się bawiła i śpiewała razem z zespołem.
Strachy również podzieliły się swoimi odczuciami związanymi z koncertem: „Krajenka to fajne miejsce z fajnymi ludźmi. Dobrze nam się wczoraj tam dla Was grało. Ponoć publiczności było tam wyjątkowo sporo... co nas cieszy tym bardziej”
.

Do zobaczenia za rok! – Krajeński Ośrodek Kultury.

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym Facebooku https://www.facebook.com/pages/Kraje%C5%84ski-O%C5%9Brodek-Kultury/246687522067945?ref=hl.....

1 czerwca dzieci z Gminy Krajenka mogły świętować swoje święto w Amfiteatrze. Tego dnia przygotowano dla nich wiele atrakcji. Najbardziej cieszyły się z zamków dmuchanych oraz puszczania gigantycznych baniek mydlanych. Oprócz tego wiele dzieci miało okazję rozbudzić swoje artystyczne talenty malując domki kartonowe, rolki papieru lub też projektując własne koszulki, które mogły zabrać do domu. Nie zabrakło słodkich przekąsek, waty cukrowej czy pieczonych kiełbasek. Dzięki OSP Krajenka mogły się poczuć
małymi strażakami puszczając wodę oraz usiąść za kierownicą wielkiego wozu strażackiego. Policyjne wozy również zawitały na Dzień Dziecka. Tego dnia dzieci mogły postrzelać z łuku i sprawdzić swoją celność. Dużą popularnością cieszyły się piłki skaczące, przy których dzieci rywalizowały kto szybciej doskoczy do mety. Dla tych najlepszych czekały małe upominki w postaci kredek, pisaków, breloczków i słodyczy. Dodatkowo nie zabrakło gier towarzyskich takich jak babington, bierki czy bule. Dzięki dobrej pogodzie do Amfiteatru zawitało bardzo dużo dzieci z czego niezmiernie się cieszymy.

Organizatorzy: Krajeński Ośrodek Kultury, Urząd Gminy i Miasta Krajenka, Towarzystwo Miłośników Krajenki

Projekt współfinansowany przez: Burmistrz Gminy i Miasta Krajenka.....

Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Odwiedziny: 88 207  ,